Spokojny sen – jaki jest najlepszy środek?
16 maja 2020

Spokojny sen – jaki jest najlepszy środek?

Post by Redaktor

Spokojny sen – jaki jest najlepszy środek?

Bardzo mocno frustruje Was to, że macie permanentne kłopoty ze snem? Byliście u lekarza rodzinnego, ale nie otrzymaliście satysfakcjonującej porady? Coraz więcej osób w takiej sytuacji decyduje się na rekomendowane suplementy gwarantujące zdrowy, spokojny sen. Jaki najlepszy środek wybrać? Dlaczego zawarta jest w nich melatonina? Jeśli interesuje Was taka tematyka, to zapraszamy do przeczytania dzisiejszej lektury.

Jak objawia się niedobór melatoniny?

Melatonina to hormon, który jest wytwarzany przez szyszynkę – praktycznie wyłącznie w ciemności. Tego elementu pod żadnym pozorem nie wolno bagatelizować. Wszystko dlatego, że melatonina jest jednym z komponentów, które tworzą dobowy zegar biologiczny człowieka. Odpowiada na przykład za rytm snu oraz czuwania. Czym skutkują niedobory tego składnika? Są to przede wszystkim zaburzenia właśnie rytmu snu oraz czuwania. Objawia się to zmęczeniem, sennością, rozdrażnieniem, irytacją, fatalnym samopoczuciem itp. Trudno o właściwą koncentrację, co skutkuje negatywnymi wynikami w pracy, szkole itp. Szwankuje pamięć, pojawiają się bóle głowy – po prostu organizm nie funkcjonuje tak, jak powinien…

 

Jakie są najlepsze suplementy?

Szczęściem w nieszczęściu jest fakt, że na rynku znajdują się dobrej jakości suplementy, które bardzo pomagają w tym aspekcie. Co brać pod uwagę kupując konkretne specyfiki z tej grupy? Między innymi bardzo ważne jest to, aby postawić na sprawdzonego producenta. Poza tym warto zweryfikować opinie innych dotyczące konkretnego suplementu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby porównać też warunki finansowe, które czekają na Was – uwzględniając placówki stacjonarne, a także internetowe. Ważny jest także skład. Nie sugerujcie się zatem wyłącznie marką producenta. Dobrej jakości suplementy zawierają właśnie między innymi wspomnianą melatoninę, która eliminuje ewentualne niedobory. Dzięki temu łatwiej jest nam zasnąć każdego kolejnego dnia. Wpływa to pozytywnie na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu.

Tags:

0 Comments

Leave a Comment