Jak odświeżyć stare reflektory?
18 gru 2020

Jak odświeżyć stare reflektory?

Post by Redaktor

Gdy samochód jest nowy, jego reflektory są idealnie przezroczyste i dobrze oświetlają drogę. Po latach jednak ten stan rzeczy zmienia się bardzo mocno na niekorzyść. Dotyczy to zwłaszcza tych aut, które mają lampy plastikowe, a nie szklane – czyli większości pojazdów produkowanych od przynajmniej dwóch dekad. Zszarzałe światła nie wyglądają dobrze z zewnątrz, nie są też w stanie prawidłowo oświetlać drogi. Zamiast dobrze widocznej linii odcięcia światła, mamy na jezdni białą plamę i możemy oślepiać innych, samemu nie widząc wiele.

Dlaczego lampy szarzeją?
Jeżeli klosz reflektorów wykonany jest nie ze szkła, tylko właśnie z przezroczystego plastiku, powyższy efekt jest niestety naturalny. Powoduje go powolne, ale konsekwentne utlenianie się wierzchniej warstwy plastiku. W przeciągu pięciu do dziesięciu lat reflektor może stać się niemal całkowicie „zamglony”. Na szczęście można łatwo przywrócić takie lampy do stanu niemal fabrycznego. Wystarczy tylko wykonać polerowanie reflektorów Kraków to jedno z tych miast, gdzie bez problemu znajdziemy warsztat, który wykona dla nas powyższą usługę.

Sposób na odnowienie
W profesjonalnym serwisie pracownicy wykorzystają papier ścierny o odpowiedniej gradacji, by na początku zetrzeć cały utleniony plastik. Następnym etapem będzie użycie specjalnej pasty ściernej, dzięki której lampa znów stanie się idealnie przezroczysta. Ostatni etap to zabezpieczenie plastiku przed dalszym utlenianiem się, co można osiągnąć nakładając na powierzchnię warstwę lakieru bezbarwnego. Odnawianie reflektorów możemy zlecić dziś w bardzo wielu warsztatach. Warto więc zdecydować się na powyższą usługę np. wtedy, gdy będzie nas czekać wymiana oleju Kraków posiada wiele serwisów, w których oba te zabiegi można wykonać równocześnie.

0 Comments

Leave a Comment