Wrocław – szkoła tańca i hip-hop
26 gru 2020

Wrocław – szkoła tańca i hip-hop

Post by Redaktor

Nie każdy z nas lubi tańczyć. Niektórzy wręcz się tego boją i czują wobec tańca awersję. Mówią, że nie potrafią, nie czują rytmu i źle wyglądają na parkiecie. Inni natomiast, mają  do tańca wielką słabość. Gdy słyszą muzykę “nogi same im chodzą”. Skąd biorą się te podziały? Powodów jest mnóstwo i uzasadnienia, różnią się w zależności od każdej, indywidualnej osoby.

 

Taniec w historii ludzi, obecny jest od dawien dawna. Jego początki, związane są z powstaniem naszej kultury. Przed wynalezieniem pisma, tańczące osoby rysowano na płytach nagrobnych. Te pierwsze dowody, dokumentujące narodziny tańca, pochodzą z 3300 roku p.n.e. Taniec, będąc elementem kultury, posiada różne funkcje. Najsilniej, rozwinął się w trzech dziedzinach związanych z naszym codziennym życiem: w sferze religii, sztuki i rozrywki.

 

Z indywidualnego punktu widzenia, najważniejsze wydaje się jednak to, że taniec stwarza nam możliwość ekspresyjnego wyrażania siebie. Stanu psychicznego w jakim się w danej chwili znajdujemy, uczuć i emocji. Posługując się ruchem, przekazujemy otoczeniu niewerbalny komunikat.

 

Szkoła Tańca Wrocław. Wiedzą o tym ludzie, którzy tańcem się zajmują i stanowi on niezbędny element wykonywanej przez nich pracy. Przekazując swoją wiedzę i umiejętności innym, czerpią z tego satysfakcję i stale podwyższają swój poziom. I tak to właśnie wygląda w szkole tańca we Wrocławiu.

 

Hip Hop Wrocław. Taniec hip-hop jest gatunkiem stylów tanecznych, których źródła możemy odnaleźć w kulturze ulicy. Niemały wpływ na jego rozwój, miały zespoły muzyczne popularyzujące hip-hop w Stanach Zjednoczonych od początku lat 70-tych. Jeśli szerzej interesuje cię ten temat, odwiedź szkołę tańca we Wrocławiu.

0 Comments

Leave a Comment