Oprawa muzyczna ślubu – na co zwrócić uwagę?
28 wrz 2020

Oprawa muzyczna ślubu – na co zwrócić uwagę?

Post by Redaktor

Kiedy na palcu pojawia się zaręczynowy pierścionek pojawia się wiele radości i szczęścia. Ale jednocześnie jest to moment, od którego rozpoczyna się planowanie ślubu. Organizacja ślubu i wesele to niełatwe zadanie. Zaplanować i przygotować trzeba wiele elementów. Wszystko po to, aby ślub był naprawdę wyjątkowy i magiczny. Warto w związku z tym pomyśleć o jeszcze jednej rzeczy, która z pewnością uczyni ślub jeszcze bardziej wyjątkowym. Mowa tu o oprawie muzycznej ślubu.

Oprawa muzyczna ślubu kościelnego

Kościół to wyjątkowe miejsce. Każdy ślub kościelny jest doniosły i wyjątkowy. Warto zatem zadbać dodatkowo o odpowiednią oprawę muzyczną podczas ślubu kościelnego. W pierwszej kolejności dowiedzieć należy się czy w kościele, w którym ma odbyć się ceremonia ślubna są organy i czy będzie można ich użyć do oprawy muzycznej. Jeśli tak to można skontaktować się z organistą i poprosić go o pomoc w organizacji oprawy muzycznej. Jednak same organy to nie wszystko. Warto wykorzystać także inne instrumenty. Idealny będzie podczas ślubu akompaniament skrzypiec. Dodatkowo pięknie brzmieć będzie harfa i wiolonczela. To oczywiście wiąże się z zatrudnieniem muzyków na ceremonię ślubu. Na szczęście wiele zespołów muzycznych oferuje organizację oprawy muzycznej na ślubach. Zespoły te można szybko znaleźć w sieci wpisując hasło „Muzyka na ślub Wrocław„.

Oprawa muzyczna ślubu cywilnego

Oczywiście nie wszystkie pary decydują się na ślub kościelny. Część z nich zawiera związek małżeński w Urzędzie Stanu Cywilnego. Warto jednak i na ślubie cywilnym zadbać o wyjątkową oprawę muzyczną. Tym bardziej, że na ślubie cywilnym można pozwolić sobie na nieco więcej niż w przypadku ślubu kościelnego. Nie ma tu żadnych formalnych ograniczeń. Oczywiście przy zachowaniu zasady, że uroczystość jest godna i podniosła. Nie ma co jednak przesadzać z pomysłami dotyczącymi oprawy muzycznej na ślubie cywilnym. Świetnym pomysłem może być zatrudnienie skrzypaczki. Dodatkowo w większości sal ślubnych jest fortepian lub piano. Ten instrument także warto wykorzystać do oprawy muzycznej.

0 Comments

Leave a Comment