Kasa na wczasach – e-biuro podróży cz.1
5 gru 2018

Kasa na wczasach – e-biuro podróży cz.1

Post by Redaktor

Polacy nie żałują pieniędzy na wakacyjne wojaże. Miejsca letniego odpoczynku najczęściej znajdują w internecie. W poszukiwaniu wymarzonej wycieczki do sieci zagląda 60 proc. klientów biur podróży.

Stronę WWW, na której można sprawdzić ofertę bądź kupić wycieczkę, ma większość biur podróży. Bardzo często jest to jednak jedynie wizytówka firmy, a nie kanał sprzedaży przynoszący realny zysk. Większość biur podróży obecność w wirtualnej rzeczywistości traktuje wyłącznie jako uzupełnienie działalności stacjonarnej. Tymczasem sprzedaż wycieczek przez internet, to w branży turystycznej jeden z najszybciej rozwijających się kanałów dystrybucji.

– Wielu klientów biur podróży już od dawna sprawdza ofertę za pośrednictwem internetu. Wygoda, szybkość i łatwość zamówienia coraz częściej skłaniają internautów również do zrobienia zakupów. Od kupna biletu czy rezerwacji hotelu przez internet jest tylko krok do zakupu całej wycieczki i wielu internautów ten krok wykonuje. Miesięcznie sprzedajemy ok. 300 wycieczek, głównie ze średniego segmentu cenowego – mówi Tomasz Kozikowski, prezes OstatnieMiejsca.pl.

Właśnie dlatego na działalność prowadzoną wyłącznie w wirtualnym świecie decyduje się coraz więcej biur podroży. Tym bardziej że rozpoczęcie działalności w wirtualnym świecie wymaga mniejszych nakładów niż uruchomienie stacjonarnego biura podróży.

– Serwis EasyGo.pl powstawał przez dwa miesiące i ruszył w kwietniu 2005 roku. W pierwszym miesiącu działalności nasz portal odwiedziło 60 tys. unikalnych użytkowników, dziś jest ich ponad 500 tys. – mówi Patrycja Rodziewicz, kierownik działu PR firmy Enovatis, właściciela portalu EasyGo.pl.

W wirtualu jak w realu

Obostrzenia dotyczące zakładania biur podróży są takie same w przypadku działalności stacjonarnej oraz tej prowadzonej wyłącznie w internecie. Dlatego zanim podejmiemy pierwsze kroki zmierzające w kierunku naszego wymarzonego turystycznego biznesu, musimy zaznajomić się z ustawą o usługach turystycznych z 29 sierpnia 1997 roku, gdzie znajduje się większość regulacji prawnych dotyczących prowadzenia biura podróży.

Spis Treści:

http://hita.pl/kasa-na-wczasach-e-biuro-podrozy-cz-1/
http://hita.pl/kasa-na-wczasach-e-biuro-podrozy-cz-2/
http://hita.pl/kasa-na-wczasach-e-biuro-podrozy-cz-3/
http://hita.pl/kasa-na-wczasach-e-biuro-podrozy-cz-4/

Tags: