Jak wybrać bezpieczny parking?
13 sty 2019

Jak wybrać bezpieczny parking?

Post by Redaktor

W przestrzeni miejskiej znajduje się wiele parkingów, które oferują naszym pojazdom całodobową ochronę. Często jednak są to tylko z pozoru miejsca bezpieczne. Istnieje różnica między parkingiem strzeżonym i dozorowanym. Tę rozbieżność można znaleźć w regulaminie, którego niestety często nie czytamy. Jest to duży błąd, za który kierowcy nie raz muszą tracić nie tylko nerwy, ale i pieniądze. Wśród najczęściej zdarzających się przykrych niespodzianek są kradzieże, zniszczone plandeki czy przebite opony. Aby tego uniknąć, wystarczy znać kilka zasad.

Jak wybrać bezpieczny parking? 

1. Parking strzeżony często bywa strzeżony tylko z nazwy. Zanim zostawimy na nim samochód, warto rozejrzeć się po placu. Najlepiej wybierać te ogrodzone, oświetlone i posiadające monitoring.

2. Na parkingach strzeżonych na wypadek kradzieży możemy wnosić o odszkodowanie. Wszystkie rejestracje i marki są spisywane, co stanowi dowód przechowywania samochodu.

3. Warto wybrać parking, który posiada aktualne ubezpieczenie tak jak parkingwbalicach.pl  To znacznie ułatwia uzyskanie odszkodowania w przypadku uszkodzenia naszego pojazdu przez innego użytkownika tego parkingu.

4. Zaparkowanie samochodu na parkingu strzeżonym to nic innego, jak zawarcie umowy przechowania opisanej w kodeksie cywilnym. Osoba prowadząca parking ma obowiązek zwrócić auto w stanie nienaruszonym tj. bez żadnych uszkodzeń.

5. Choć nie ma to ogromnego wpływu na bezpieczeństwo, możemy poszukać parkingu z utwardzoną nawierzchnią, co pozwoli nam uniknąć zabrudzeń i innych naruszeń pojazdu.

Tags:

0 Comments

Leave a Comment