Innowacje w salonie fryzjerskim Stile Unico
28 lis 2018

Innowacje w salonie fryzjerskim Stile Unico

Post by Redaktor

Sieć salonów fryzjerskich czekają pracowite wakacje. Do sierpnia otwarte zostaną trzy nowe placówki franczyzowe.

Salon fryzjerski

Salon fryzjerski

Organizatorem systemu jest firma Tenex, posiadająca 20-letnie doświadczenie w dystrybucji profesjonalnych kosmetyków. Kolejną gałęzią biznesu, w który firma postanowiła zainwestować, jest sieć salonów fryzjerskich pod nazwą Stile Unico. Od 2011 roku oferują one usługi związane ze stylizacją i pielęgnacją włosów. Na razie pod marką funkcjonują dwie placówki w Warszawie: jedna własna i jedna franczyzowa. Do końca 2012 roku ma powstać kolejnych pięć salonów.

– Większość sieci fryzjerskich na licencji stawia na rozwój w dużych aglomeracjach miejskich. Stile Unico będzie otwierać placówki w miejscowościach zamieszkałych przez min. 50 tys. mieszkańców – mówi Aleksandra Skawiniak, menedżer ds. franczyzy Stile Unico. – Tylko w miesiącach letnich uruchomimy nowe punkty w Ostrowie Wielkopolskim, Warszawie i we Wrocławiu.

Warunkiem finansowym inwestycji w biznes jest posiadanie kapitału w wysokości minimum 60 tys. zł netto. Ponadto partner powinien dysponować lokalem, usytuowanym w miejscu o dużym nasileniu pieszym, o powierzchni 60-70 m2. Umowa franczyzowa zawierana jest na pięć lat. Opłata wstępna wynosi 15 tys. zł, wysokość opłaty miesięcznej zależy od lokalizacji salonu i waha się od 1 do 2 tys. zł. Dodatkowo franczyzobiorca odprowadza na fundusz marketingowy 1,5 proc. od obrotu.

Osoby zainteresowane franczyzą Stile Unico mogą liczyć na pomoc przed otwarciem salonu (aranżacja wnętrza, rekrutacja pracowników, przygotowanie systemu komputerowego, szkolenia dla partnera i personelu, program do obsługi salonu), jak i po otwarciu (materiały reklamowe, dostawa profesjonalnych kosmetyków, szkolenie dotyczące nowych kolekcji).

Tags: ,

0 Comments

Leave a Comment